Gaziantepliler dikkat! Kilis'te 2 arsa satışa sunuluyor! Turizm ve konut imarlı arsa fırsatı!

Kilis Belediye Başkanlığı, Kilis ili, Merkez ilçesi, Necmettin Erbakan Mahallesi, 2651 ada 5 ve 6 parsellerde yer alan 2 arsayı satıyor. Satış fiyatları dudak uçuklattı...

Kilis Belediye Başkanlığı tarafından, Kilis ili, Merkez ilçesi, Necmettin Erbakan Mahallesi, 2651 ada 5 ve 6 parsellerde yer alan 2 arsa satışa sunuluyor. 

 Kilis Merkez'de yer alan 2 arsa için satış ihalesi kapalı teklif usulü ile 7 Eylül 2022 tarihinde saat 10:00'de gerçekleştirilecek. 

Peki Kilis Merkez'de satışı yapılacak arsaların fiyatları ve büyüklükleri ne kadar? İşte Kilis Belediye Başkanlığı tarafından yapılacak satışla ilgili tüm detaylar...

Kilis Belediye Başkanlığı tarafından satışa sunulan arsaların büyüklükleri 1.414 ile 1.713 metrekare olarak belirlendi. 

 Ticaret+ konut alanı imarlı arsaların fiyatları ise 11 milyon 318 bin 80 TL ile 11 milyon 993 bin 30 TL olarak açıklandı. 

İşte Kilis Belediye Başkanlığı tarafından arsa satışına ilişkin verilen o ilan...

İlan metni:
ARSA SATIŞ İLANI
 
Kilis Belediye Başkanlığından

Mülkiyeti Belediyemize ait aşağıda niteliği belirtilen taşınmazlar 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 35/a maddesine göre “Kapalı Teklif (Artırma) Usulü” ile satılacaktır.

SATIŞI YAPILACAK TAŞINMAZLAR
Mahalle
Ada
Parsel
Taşınmaz (m2)
Niteliği
İmar Durumu
Yapılaşma Koşulu
Muhammen Satış Bedeli
(TL)
Geçici Teminat (%3)
( TL)
İhale Tarihi
İhale Saati
Necmettin Erbakan
2651
5
1414,76
Arsa
Ticaret+
Konut Alanı
A-7 / TAKS:0.40 / KAKS 2,50
11.318.080,00
339.542.40 ₺
07/09/2022
10.00
Necmettin Erbakan
2651
6
1713,29
Arsa
Ticaret+
Konut Alanı
A-7 / TAKS:0.40 / KAKS 2,50
11.993.030,00
359.790,90 ₺
07/09/2022
10.10
Yukarıdaki tabloda özellikleri, muhammen satış bedeli ve geçici teminat miktarı belirtilen mülkiyeti Kilis Belediyesine ait taşınmazlar belirtilen tarih ve saatlerde, Kilis Belediyesi Hizmet Binası Encümen Toplantı Salonunda yapılacak ihale ile satılacaktır.
İstekliler, ihale şartnamesini ve eklerini Kilis Belediyesi Hizmet Binası 2. katta bulunan Destek Hizmetleri Müdürlüğünde görebilir. İhaleye katılacak olanların ihale şartnamesini ve eklerini Belediyemiz Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nden 300,00 TL karşılığında satın almaları zorunludur (şartname bedeli Mali Hizmetler Müdürlüğüne ödenecektir). Birden fazla taşınmaz için ihaleye girileceği durumlarda ihale dokümanın ayrı ayrı satın alınması zorunludur. Şartname bedeli geri ödenmez.
Taşınmazların kapalı teklif usulü satış ihalesine teklif verecekler; ihale zarflarını yukarıda ve şartnamede belirtilen maddelere uygun olarak hazırlayarak dosya halinde 07/09/2022 Çarşamba günü saat 09:45’e kadar Kilis Belediyesi Encümenine (ihale komisyonu) sunulmak üzere Destek Hizmetleri Müdürlüğüne elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta/kargo vasıtasıyla da gönderilebilir.
İhale ile satışı yapılacak olan taşınmazın imar plan durumları yukarıdaki tabloda belirtilmiştir. Bu doğrultuda ihaleye katılacaklar taşınmazın her türlü imar planı ile ilgili durumunu ayrıca araştırmış ve kabul etmiş olarak ihaleye katıldığı kabul edilecektir.
İhale Komisyonu (ENCÜMEN) gerekçesini karar içeriğinde belirtmek koşulu ile ihaleyi yapıp yapmamakta tamamen serbesttir. Komisyonun ihaleyi yapmama kararına itiraz edilemez.
İhale komisyonu (ENCÜMEN) tarafından uygun görülerek karara bağlanan ihale kararı İta Amiri’nin ONAY’ını takiben geçerlilik kazanacağı gibi, İta Amiri’nin ihaleyi onaylamaması halinde, iştirakçi idareye karşı herhangi bir hak iddiasında bulunamaz.
İş bu ihale ilanı genel bilgi mahiyetinde olup, satışta ihale şartnamesi hükümleri uygulanacaktır.
İHALEYE KATILABİLME ŞARTLARI VE İHALE ÖNCESİ İHALE KOMİSYONUNA TESLİM EDİLMESİ GEREKEN BELGELER;
Teklif Mektubu (Şartname eklerinde örneği mevcut),
Taşınmaz Mal Satış Şartnamesi, (Şartnamenin her sayfası ayrı ayrı ihaleye iştirak eden tarafından imzalanmak zorundadır.)
Geçici Teminat bedeli makbuzu veya Teminat Mektubu
Gerçek kişiler için Kimlik Fotokopisi
Türkiye’de tebligat adres beyanı, telefon, fax numarası ve elektronik posta adresini belirtir İletişim Bilgi Formu (Şartname eklerinde örneği mevcut),
Gerçek kişiler için İmza Beyannamesi (Noterden)
Vekâleten ihaleye katılma halinde, isteklinin adına teklif vermeye yetkili olduğuna dair noter onaylı vekâletname ile vekilin noter tasdikli imza beyannamesi,
Tüzel kişi olması halinde; Mevzuatı gereği tüzel kişiliğin siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve / veya Sanayi veya Esnaf Odasından veya benzeri bir makamdan ihalenin yapılmış olduğu yıl içerisinde alınmış tüzel kişiliğin siciline kayıtlı olduğuna dair belge (Tescil Belgesi), Kayıtlı olduğu Vergi Dairesi kaydı ve teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren noter tasdikli belge ve imza sirküleri
Şartname bedeli yatırıldığına dair makbuz
Belediyeye borcu olmadığına dair belge (Mali Hizmetler Müdürlüğünden alınacaktır)

29 Ağu 2022 - 21:18 Gaziantep- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mozart Medya Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mozart Medya hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Mozart Medya editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mozart Medya değil haberi geçen ajanstır.